Pohled z Eiffelovy věže

Paříž - klenot Evropy

Počasí v Paříži

Francii ovlivňuje oceánické mírné klima. Ze západu přichází do země atlantské proudění, které sebou přináší vlhký a teplý vzduch. Počasí v těchto oblastech se vyznačuje značnou proměnlivostí.

Paříž se nachází v nadmořské výšce 53 metrů. Roční úhrn srážek je cca 640 milimetrů. Průměrné červencové teploty se pohybují mezi 19 - 20 °C. Naopak průměrné teploty v lednu dosahují 3 - 4 °C.

Na této stránce je připravena vždy aktuální předpověď počasí v Paříži na nadcházející dny. Aby se váš zájezd skvěle vydařil, můžete si zde kdykoliv před odjezdem zkontrolovat aktuální situaci a nejvyšší denní teploty ve městě.

Na následujících obrázcích najdete grafický symbol, který znázorňuje předpověď oblačnosti a srážek a číselný údaj, který zobrazuje nejvyšší teploty v jednotlivých dnech.

Aktuální předpověď pařížského počasí:

   

Předpověď počasí připravuje Meteopress.cz

- Vybrat zájezd do Paříže -

Užitečné údaje:

Paříž je hlavní město Francie nacházející se v 53 metrech nadmořské výšky. Žije zde více než 2,5 miliónu obyvatel a převládá římskokatolické vyznání. Francie je součástí Evropské unie a je členem eurozóny (platí se eurem). Městem protéká jedna z nejdelších a nejznámějších francouzských řek - Seina (776 km).

Dále doporučujeme:

Máte rádi cestování a chcete navštívit i další významná evropská města? Mezi nejoblíbenější patří zájezd do Berlína, kde najdete mnoho památek, nejnavštěvovanější zoologickou zahradu v Evropě a tropický akvapark Tropical Islands. Nebo třeba zájezd do Benátek, které ohromí svou polohou a všudypřítomnou italskou romantikou.