Pohled z Eiffelovy věže

Paříž - klenot Evropy

Pařížské památky

Paříž fascinuje svými památkami miliony lidí z celého světa. Nachází se zde nepřeberné množství památek různého stáří a hodnoty. Na této stránce najdete alespoň výčet těch nejznámějších, které stojí za to navštívit.

Eiffelova věž

Eiffelova věž

Vždy, když někdo vysloví slovo Paříž, první věc, která se vybaví v hlavách většiny lidí je Eiffelova věž. Tato stavba byla poprvé otevřena roku 1889 a stala se hlavním symbolem města i celé Francie. Tvoří ji železná konstrukce měřící ohromných 324 metrů a obsahuje celkem 3 poschodí. Věž poskytuje překrásný výhled do okolí. Nachází se na ní také známá restaurace s názvem Jules Verne, bar a malé obchůdky prodávající nejrůznější suvenýry. O této architektonické stavbě jsme pro vás připravili samostatný článek, na který můžete přejít výběrem z levé nabídky.

Disneyland

Jistě si vzpomínáte na pohádky od známého tvůrce Walta Disneyho, které jsou stále velice oblíbené mezi dětmi i dospělými po celém světě. Postavičky jako Mickey Mouse, kačer Donald, Goofy, pes Pluto nebo pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků zná dnes snad každý. Disneyland je místo, kde tyto postavičky ožívají. Je to obrovský zábavní park, který je svou velikostí a pestrostí nejzajímavějším v celé Evropě. Na každém kroku vás oslní kouzelná atmosféra a budete doslova vtaženi do světa pohádek Walta Disneyho. Procházka parkem, to jsou hodiny času ve světě pohádek a kouzel.

Chrám Matky Boží v Paříži – Notre Dame

Tento fascinující gotický chrám byl postaven už ve 13. století na základech staré baziliky. V 19. století byl chrám ve velice zchátralém stavu a nutně potřeboval rozsáhlou opravu. Také díky známému spisovateli Victoru Hugovi a jeho románu s názvem Chrám Matky Boží v Paříži, byl chrám zrestaurován a dodnes můžeme obdivovat jeho krásu a velikost. Jedná se o výjimečný architektonický skvost. Věže, které dosahují výšky až 69 metrů zdobí 5 obrovských zvonů. Největším z nich je zvon s názvem Emmanuel vážící úctyhodných 13 tun. Tento zvon byl také hlasatelem osvobození Paříže v roce 1944.

Muzeum Louvre

Louvre patří mezi největší muzea na světě. V historii tento rozsáhlý komplex sloužil také jako královský palác. Nachází se zde obrovské množství unikátních uměleckých děl od známých autorů a umělců. Mezi nejznámější patří určitě obraz od Leonarda da Vinciho s názvem Mona Lisa.

V Paříži můžete vidět spoustu dalších zajímavých památek jako je například Vítězný oblouk, Versailles, velké množství významných hřbitovů a kapliček a další architektonické skvosty. Návštěva Paříže ve vás zaručeně zanechá silný zážitek.

- Vybrat zájezd do Paříže -

Užitečné údaje:

Paříž je hlavní město Francie nacházející se v 53 metrech nadmořské výšky. Žije zde více než 2,5 miliónu obyvatel a převládá římskokatolické vyznání. Francie je součástí Evropské unie a je členem eurozóny (platí se eurem). Městem protéká jedna z nejdelších a nejznámějších francouzských řek - Seina (776 km).

Dále doporučujeme:

Máte rádi cestování a chcete navštívit i další významná evropská města? Mezi nejoblíbenější patří zájezd do Berlína, kde najdete mnoho památek, nejnavštěvovanější zoologickou zahradu v Evropě a tropický akvapark Tropical Islands. Nebo třeba zájezd do Benátek, které ohromí svou polohou a všudypřítomnou italskou romantikou.