Pohled z Eiffelovy věže

Paříž - klenot Evropy

Eiffelova věž

Eiffelova věž patří mezi nejznámější a turisticky nejvyhledávanější památky v Paříži. Je to dominantní symbol nejen hlavního města, ale zároveň celé Francie.

Eiffelova věž

Tato fascinující stavba byla dokončena roku 1889 k příležitosti konání Světové výstavy a zároveň 100. výročí francouzské revoluce. Tvoří ji více než 18 000 kovových částí a při stavbě bylo použito více než 2 500 000 kovových nýtů. To vše při celkové výšce (včetně antény na vrcholu) 324 metrů s plochou základny pouhých 130 metrů čtverečních. Pro navržení těchto parametrů byl zapotřebí opravdu obdivuhodný inženýrský výkon. Eiffelova věž proto nese název podle svého architekta a konstruktéra Alexandrea G. Eiffela, který se proslavil také mimo jiné návrhem kostry známé Sochy Svobody v USA. U věže je pak k vidění také Eiffelova busta. Roku 1910 měla být věž stržena kvůli velkému množství lidí, kteří stavbu v té době důkladně kritizovali. Naštěstí k tomu nedošlo a můžeme tak dodnes obdivovat impozantní velikost a krásu této pařížské památky, která byla v době svého vzniku nejvyšší stavbou na světě.

Cesta vzhůru

Eiffelova věž dnes slouží především jako turistická atrakce. Obsahuje celkem tři patra, na kterých se nachází drobné obchůdky se suvenýry, bary, restaurace nebo také audiovizuální muzeum. Do prvních dvou pater se můžete vydat pěšky nebo využít velice oblíbeného výtahu. Do patra třetího se pak dostante pouze výtahem, který vás dopraví po prohlídce zase zpátky na určené místo.

Osvětlená Eiffelova věž

Z vrcholu věže je ohromující výhled na okolí. Při dobrých podmínkách vzduchu je možné dohlédnout až sedmdesát kilometrů daleko. Ve večerních hodinách se pak vraťte na náměstí Trocadero, které se nachází kousek od veže. Věž bývá za tmy zlatě osvětlena a pohled na ni a na zářící město vytváří kouzelnou a neopakovatelnou atmosféru.

Stavba patří bezesporu mezi největší lákadla pro návštěvu památkami protkané Paříže a stala se tak dominantním prvkem celé země. Věž každoročně navštíví více než šest milionů turistů z různých koutů světa. Zařaďte se mezi ně i vy a poznejte na vlastní oči tuto obrovskou, světoznámou a fascinující památku Paříže.

- Vybrat zájezd do Paříže -


Užitečné údaje:

Paříž je hlavní město Francie nacházející se v 53 metrech nadmořské výšky. Žije zde více než 2,5 miliónu obyvatel a převládá římskokatolické vyznání. Francie je součástí Evropské unie a je členem eurozóny (platí se eurem). Městem protéká jedna z nejdelších a nejznámějších francouzských řek - Seina (776 km).

Dále doporučujeme:

Máte rádi cestování a chcete navštívit i další významná evropská města? Mezi nejoblíbenější patří zájezd do Berlína, kde najdete mnoho památek, nejnavštěvovanější zoologickou zahradu v Evropě a tropický akvapark Tropical Islands. Nebo třeba zájezd do Benátek, které ohromí svou polohou a všudypřítomnou italskou romantikou.