Pohled z Eiffelovy věže

Paříž - klenot Evropy

Disneyland Paříž

Pařížský Disneyland (někdy také označován jako Eurodisneyland) byl postaven v roce 1992 a je vzdálen cca 30 kilometrů od Paříže. Jeho rozloha a množství různých atrakcí, které připomínají objekty z Disneyho pohádek, ho řadí mezi největší a nejkrásnější zábavní parky v celé Evropě.

Disneyland Paříž

Díky obrovské rozloze jistě nestihnete projít celým parkem za jeden jediný den. Přímo v areálu je proto postaveno několik hotelů a ubytovacích zařízení, ve kterých můžete bydlet i několik dní a užít si tak jedinečnou dovolenou. Park obsahuje ohromné množství různých atrakcí, na kterých se zaručeně nebudete nudit. Na své si příjdou jak děti, tak dospělí. Vstupenky do Disneylandu je možné zakoupit i několikadenní v prodejní síti Disney obchodů umístěných po celé zemi.

Park je rozdělen na několik velkých částí. Disneyho studia a Disneyland park, který obsahuje dalších 5 celků na motivy Disneyho pohádek. Počet atrakcí je ohromný. Najdete zde například obří horskou dráhu, pohádkovou krajinu, hlavní ulici v USA z 20. století, krajinu dobrodružství a objevů a spoustu dalších fascinujících míst.

Neopakovatelná atmosféra Disneyho pohádek

Po ulicích parku se prochází známé postavičky z pohádek jako je Mickey Mouse nebo kačer Donald. Při cestách najdete také velké množství různých obchůdků a samozřejmě občerstvení pro děti i dospělé.

Atrakce Divoký západ

Celým parkem projíždí vláček, který návštěvníky pohodlně rozváží do jednotlivých částí a k vybraným atrakcím. Projížďku tímto dopravním prostředkem zaručeně uvítáte. Rozloha parku je opravdu obrovská a projít všechny atrakce a části pěšky by vám dalo pořádně zabrat. Příjemnou službou, kterou můžete využít je tzv. Fast pass vstupenka na jednotlivé atrakce. Tuto vstupenku vložíte do automatu, který vám následně oznámí přesný čas nástupu na atrakci. Díky tomu se můžete vyhnout mnohdy delším čekacím dobám na jednotlivé atrakce a ušetřit tak spoustu času, který můžete využít například krátkou procházkou po parku nebo pro dobré občerstvení.

Pokud se vydáte do Disneylandu v Paříži, doporučujeme zde strávit alespoň 2 dny a v klidu a beze spěchu si projít všechny jeho části. Stihnete si tak prohlédnout celý park a vychutnat si fantastickou atmosféru tohoto rozsáhlého zábavního centra, které nemá obdobu v celé Evropě.

- Vybrat zájezd do Paříže -

Užitečné údaje:

Paříž je hlavní město Francie nacházející se v 53 metrech nadmořské výšky. Žije zde více než 2,5 miliónu obyvatel a převládá římskokatolické vyznání. Francie je součástí Evropské unie a je členem eurozóny (platí se eurem). Městem protéká jedna z nejdelších a nejznámějších francouzských řek - Seina (776 km).

Dále doporučujeme:

Máte rádi cestování a chcete navštívit i další významná evropská města? Mezi nejoblíbenější patří zájezd do Berlína, kde najdete mnoho památek, nejnavštěvovanější zoologickou zahradu v Evropě a tropický akvapark Tropical Islands. Nebo třeba zájezd do Benátek, které ohromí svou polohou a všudypřítomnou italskou romantikou.